VII Międzynarodowy Konkurs Modelarski w Goleniowie - październik 2009 - Strona prywatna Marzeny i Czarka

Idź do spisu treści

Menu główne:

VII Międzynarodowy Konkurs Modelarski w Goleniowie - październik 2009

Modelarstwo > Wystawy modelarskie

W dniach 02-04 października 2009 w Goleniowie odbył się VII Międzynarodowy Konkurs Modelarski pod patronatem Burmistrza Gminy Goleniów. W ramach imprezy odbyły się konkursy: Modeli Kartonowych, Modeli Plastikowych oraz Konkurs Modeli Statków, Okrętów i Żaglowców Klas „C”. O Konkursie można by wiele napisać, tyle, że niekoniecznie nadawało by się to do upublicznienia. Niestety tegoroczny Konkurs potwierdził jedynie to, o czym się często pisze na forach modelarskich. Głównym celem Konkursu jest chyba rozdanie medali znajomym i kolegom. Na Konkursie można oglądać co roku te same modele, sędziowie wystawiają swoje własne modele, sędziowie przywożą i oceniają modele swoich podopiecznych z kół modelarskich, ludziom spoza układu trudno się przebić, rok po roku wygrywają te same modele tych samych wykonawców, gorzej wyglądające modele są oceniane wyżej tylko dlatego, że są modelami związanymi ze środowiskiem sędziowskim, mimo pobierania opłat startowych (14,00 zł) zwycięzcy nie otrzymali żadnych nagród rzeczowych, jedynie medale i dyplomy. Więcej nie będę pisał, bo nie wypada. W każdym razie był to mój ostatni tam wyjazd w celach konkursowych.

Mimo niesmaku związanego z nieprofesjonalną organizacją start w zawodach okazał się bardzo owocny. W Konkursie moje modele zostały nagrodzone.


  • Parowóz wąskotorowy Bn2t "Freudenstein" z wydawnictwa MODELIK zdobył srebrny medal w klasie "Kartonowe Pojazdy Szynowe" (KPS-S),

  • Wąskotorowy pług odśnieżny, mojego własnego projektu zdobył srebrny medal w klasie "Kartonowe Pojazdy Szynowe - Waloryzowane" (KWPK).

  • Kościół gotycki w Gryfinie z wydawnictwa MODELIK zdobył brązowy medal w klasie "Budowle Kartonowe" (KB),

  • Kościół Parafialny w Porąbce przebudowany z modelu Wydawnictwa ORLIK został wyróżniony - (model nie został oceniony, bo był zbyt mocno przebudowany i sędzia stwierdził, że takich części nie było w wycinance).

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego