I Kaszubski Festiwal Modelarski - Kołczygłowy 2011. - Strona prywatna Marzeny i Czarka

Idź do spisu treści

Menu główne:

I Kaszubski Festiwal Modelarski - Kołczygłowy 2011.

Modelarstwo > Wystawy modelarskie

W dniach 24-25 września 2011 w Kołczygłowach odbył się I Kaszubski Festiwal Modelarski pod patronatem Starosty Powiatu Bytowskiego oraz Wójta Gminy Kołczygłowy. Modeli nie było za wiele (ok. 120), więc o rywalizacji niewiele można powiedzieć, ale to już chyba prztyczek w nos modelarzy z okolic, którym nie chciało się ruszyć 4 liter i pojawić na jednym z nielicznych konkursów na Pomorzu. Wielu by chciało, żeby północ Polski była bardziej aktywna modelarsko, ale żeby samemu coś w tym kierunku zrobić to już się robi problem. Ufam iż w przyszłym roku będzie lepiej.
Impreza baaardzo fajna, ze sporymi perspektywami. Fajni ludzie zajęli się tam organizacją mając poparcie tamtejszych władz samorządowych, które dostrzegły, że modelarstwo to nie jedynie zabawa w zaciszu domowym, a może pełnić również funkcję edukacyjną. Przemiła Pani Dyrektor Ośrodka Kultury zapewniała, że za rok edycja druga.

Start w zawodach okazał się bardzo owocny. W Konkursie moje modele zostały zauważone i nagrodzone.


  • Kościół parafialny w Porąbce zdobył DYPLOM oraz PUCHAR w klasie "Architektura",

  • Diorama "Plac budowy" zdobyła WYRÓŻNIENIE w klasie "Architektura",

  • Zestaw wąskotorowy: Parowóz Bn2t "Freudenstein" oraz Pług odśnieżny mojego autorstwa zdobył DYPLOM oraz PUCHAR w klasie "Pojazdy szynowe".

Przy okazji Festiwalu postanowiłem, wraz ze znajomymi pozwiedzać okolice. Spacer po Parku Krajobrazowym "Dolina Słupi" był wspaniałym odpoczynkiem od codziennego zgiełku wielkiego miasta. Ten zapach jesiennego lasu ...

 
Szukaj
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego