Ciekawe miejsca wokół Słupska - Astra28 - Strona HOBBYSTYCZNA

STRONA HOBBYSTYCZNA
Przejdź do treści

Menu główne:

Ciekawe miejsca wokół Słupska

Ciekawe wsie w okolicach Słupska
Historia miejscowości od czasów najdawniejszych aż po końcówkę lat 40. XX w., czyli do zakończenia działań wojennych II wojny światowej. Opracowano na podstawie: Pagel, Karl-Heinz "Der Landkreis Stolp in Pommern", Lubeka 1989 r.
Mury obronne Słupska i Sławna
Opis historii powstania oraz opis architektoniczny średniowiecznych murów obronnych Słupska oraz Sławna. Mury na terenie Pomorza Zachodniego budowano z kamienia i cegły. Większość obwarowanych miast pomorskich posiadała zamki leżące w pobliżu miasta lub na jego terenie.
Słupskie koleje powiatowe
W Powiecie Ziemskim Słupsk już od dawna planowano uzupełnienie sieci kolejowej własnymi liniami. Początki budowy kolei sięgają 1894 r. Dzięki sieci podmiejskiej poznano korzyści płynące z rozwoju kolejnictwa dla obszarów wiejskich.
Potrawy kuchni słupskiej (przepisy)
Najciekawsze przepisy Słupskiej Gastronomii, kiedyś znanej praktycznie na całym świecie. Karczmy Słupskie powstawały zarówno w miastach Polski jak i Europy, a słupskie przepisy drukowano nawet w książkach. "Karczma pod Kluką" była jedną z turystycznych atrakcji Słupska.
Wydma Orzechowska
W pobliżu Orzechowa został utworzony rezerwat wydmowo-leśny "Wydma Orzechowska", pełna różnorodnych zbiorowisk roślinności. To prawdziwy ewenement nadmorskiego krajobrazu, utworzony z moreny czołowej.
Różne ciekawostki o Bałtyku
Historia Bałtyku, stan obecny naszego morza, legenda o zasoleniu, pochodzenie bursztynu, różne ciekawostki związane z tradycjami marynarskimi oraz pochodzenie nazw stopni w marynarce wojennej. Wszystko to poznacie na tej stronie.
Zapraszam na Facebook'a
Napisz do mnie:
astra28@wp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego