Zabytkowe kościoły Szczecina oraz Polic. - Astra28 - Strona HOBBYSTYCZNA

STRONA HOBBYSTYCZNA
Przejdź do treści

Menu główne:

Zabytkowe kościoły Szczecina oraz Polic.

Tytułem wstępu.

Od niedawna jestem mieszkańcem Szczecina, ale nawet pobieżny przegląd zabytkowych budowli miasta pokazuje bogactwo pięknych świątyń. Niektóre z nich swoją metryką sięgają głęboko w średniowiecze, inne natomiast zostały zbudowane na przełomie XIX i XX w. Pośród tych pięknych budowli najwięcej posiada cechy gotyckie lub neogotyckie. Jest to bardzo charakterystyczny styl budownictwa w tym rejonie Polski, ponieważ jego wcześniejsi mieszkańcy, Niemcy, uważali gotyk i neogotyk za swój styl narodowy. W wolnych chwilach udało mi się pojeździć po tych zaczarowanych miejscach, czego efektem jest zapoczątkowany w 2012 r. opis tychże właśnie zabytków. Swoje wyjazdy rozszerzyłem również o pobliskie Police, gdzie znajdują sie dwie zabytkowe budowle.

Zabytkowe kościoły:

Nie wszystkie kościoły zostały już opisane na naszych stronach, ponieważ zbieranie materiałów oraz opracowywanie ich zajmuje sporo czasu. Jednocześnie zebranie dokumentacji fotograficznej również wymaga czasu. Fotografie elewacji wymagają dobrej pogody, natomiast fotografie wnętrz światyń najwygodniej robi się w niedzielne przedpołudnia przed lub po mszach. Mimo wszystko postaram się, aby do końca 2012 roku opis szczecińskich świątyń był kompletny.


Pokaż Kościoły Szczecina na większej mapie

Jeżeli w moich opisach znalazł się jakiś błąd, bądź niektóre informacje się "przedawniły" proszę daj mi o tym znać poprzez e-mail. Również w przypadku, gdyby w spisie zabrakło jakiejś świątyni, a która Twoim zdaniem jest warta zamieszczenia w nim, proszę o taką informację.

Zapraszam na Facebook'a
Napisz do mnie:
astra28@wp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego