Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Polski. - Astra28 - Strona HOBBYSTYCZNA

STRONA HOBBYSTYCZNA
Przejdź do treści

Menu główne:

Mapa opisywanych atrakcji turystycznych Polski.

Celem ułatwienia Wam odszukiwania coraz większej ilości opisywanych przez nas ciekawych miejsc w naszym pięknym Kraju postanowiłem wrzucić mapkę z Google Maps. Na tej mapce znajdują się znaczniki wszystkich opisywanych Ciekawostek Turystycznych jakie znajdują się na naszej stronie, zarówno w tym dziale jak i w dziale fotograficznym. Mam nadzieję, że nowa metoda nawigacji przypadnie Wam do gustu i zapewni szybkie poruszanie się pomiędzy poszczególnymi opisami.


Pokaż Polskie ciekawostki. na większej mapie
Drewniany kościół w Gawłuszowicach
Zbudowany z drewna modrzewiowego kościół parafialny św. Wojciecha w Gawłuszowicach jest drugą, co do wielkości, drewnianą świątynią w Polsce. Kościół zbudowany został w 1677 r. przez Maksymiliana i Sieciecha Ossolińskich.
Groty Mechowskie koło Pucka
Groty Mechowskie to jaskinia sufozyjna, we wsi Mechowo w gminie Puck. Jedyna tego typu w Polsce i w Europie Północnej, osobliwość geologiczna, udostępniona do zwiedzania. Jest to jaskinia turystyczna z oświetleniem elektrycznym.
Kręgi kamienne w Grzybnicy
Nieopodal Koszalina, w środku lasu można ujrzeć kamienne kręgi z I-III w. n.e. Teren ten był zarówno miejscem wieców rodowo-plemiennych, jak i miejscem pochówku. Kręgi są więc kamiennym monumentem kultury ludów świata barbarzyńskiego z pierwszych wieków naszej ery.
Arboretum w Karnieszewicach
Arboretum w Karnieszewicach k/Koszalina powstało w 1881 r., z okazji zjazdu Pomorskiego Towarzystwa Leśnego. W okresie powojennym arboretum przez wiele lat było zaniedbane. Obecnie jest wspaniałym miejscem, gdzie można posmakować przyrody.
Łapalice - niedokończony zamek z XX w.
Niedokończony zamek znajduje się w pobliżu Kartuz. Już z daleka budowla zachwyca 12 wieżami, które symbolizują 12 apostołów. Wewnątrz zobaczymy zadaszony basen, wielką salę balową, lub jak twierdzą niektórzy kaplicę z pięknym widokiem z balkonu.
Skansen - Sieradzki Park Etnograficzny
Skansen wsi sieradzkiej zlokalizowany jest u stóp Wzgórza Zamkowego. Stanowi oddział Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Na terenie skansenu zobaczyć można kilka ciekawych obiektów budownictwa ludowego z okresu XIX i XX w.
Szydłów - polskie Carcassonne
Szydłów to małe miasteczko rozlokowane na wapiennych skałach, otoczone pierścieniem murów obronnych, miejsce magiczne, do którego warto przyjechać i do którego zawsze z chęcią wracamy. Często zwane jest "polskim Carcassonne".
Żydowo - Elektrownia szczytowo-pompowa
Niezwykle ciekawie położona elektrownia szczytowo-pompowa znajduje się między jeziorami Kamienno i Kwiecko, między Polanowem, a Bobolicami. Budowę obiektu zakończono w 1971 r. Z korony zapory rozpościera się piękny widok.
Miejsca godne polecenia - Krótsze opisy
Czasami, popdczas wycieczek uda się zobaczyć coś ciekawego. Takie właśnie perełki, których krótsze opisy nie wystarczą na oddzielną podstronę, znajdziecie właśnie tu. Gorąco polecam odwiedzenie tych ciekawych miejsc osobiście.
Zapraszam na Facebook'a
Napisz do mnie:
astra28@wp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego